O PRODUKCJI

Tradycje garbarskie w rodzinach założycieli firmy Talaga paski sięgają początku XX wieku. Położone w dolinie rzeki Skawa Zembrzyce słyną z wyrobów skórzanych, a ich mieszkańcy przez dziesiątki lat nabierali bogatych doświadczeń przy produkcji. Od blisko 30 lat nasza firma skupia się na wyrobie pasków, a w jego procesie łączy najnowsze technologie z dokładną, ręczną pracą.

Jak powstaje pasek?

Proces rozpoczyna się od płatu skóry, który krojony jest przez krojczego w listwy o odpowiedniej długości. Wtedy już listwy powoli zaczynają przypominać pasek, są jednak szersze od faktycznych wymiarów - dopiero obkrojenie dwóch sklejonych warstw, lica i spodu, gwarantuje równe i gładkie brzegi. Następnie elementy przechodzą przez dział montażu, pasy są sklejane i przycinane do odpowiedniej długości. Przygotowywane są szlufki. Skórę skleja się z zamszem i docina na odpowiednią szerokość oraz długość.

Kolejnym krokiem jest obszycie pasa i szlufek na maszynie szwalniczej, a następnie za pomocą wzorników pas jest oznaczony pod dziurkowanie i zakładanie okuć. Dziurkowanie odbywa się maszynowo, a następnie śrubkami mocuje się klamrę. Po takim przygotowaniu paska przechodzi on kontrolę jakości, po której jest metkowany i pakowany.

TOP